Neurotechnology company logo
Menu button

Konkursas – "Akiniai"

Apžvalga
Sąlygos
Vertinimas
Prizas
Papildoma informacija
Klausimai ir atsakymai

UAB "Neurotechnology" organizuoja konkursą, kurio metu dalyviai turi rasti efektyvų kompiuterinį algoritmą gebantį įvertinti žmogaus veido nuotrauką ir pateikti atsakymą, ar pavaizduotas veidas yra su akiniais, ar be jų.

 

Atnaujinta 2012 balandžio 26:

Apžvalga

Kompiuterinis vaizdų apdorojimas ir atpažinimas yra viena iš smarkiai besivystančių mokslo šakų. Biometrinis veido atpažinimas yra intuityvus ir lengvai naudojamas, tačiau atpažinimo kokybei didelę įtaką turi daugybė aspektų. Automatinis veido nuotraukų klasifikavimas pagal įvairius požymius gali turėti didelę įtaką atpažinimui. Tikimasi, kad konkurso metu bus sukurtas ir pademonstruotas algoritmas, sugebantis išanalizuoti ir nuspręsti, ar žmogaus veidas nuotraukoje yra su akiniais, ar be jų.

Sąlygos

  • Konkursas vyksta iki 2012 metų kovo 31 dienos.
  • Dalyvauti gali visi norintys asmenys, išskyrus UAB "Neurotechnology" darbuotojus.
  • Algoritmai gali būti realizuoti įvairiomis laisvai pasirenkamomis technologijomis, tačiau būtina atsižvelgti į šiuos reikalavimus:
    1. Vertinimui pateikiamas programos vykdymo failas(-ai). Visų failų dydis neturi viršyti 100 MB. Veikimui Internetas neturi būti reikalingas.
    2. Konkurso dalyvis privalo būti programos autorius ir turi pateikti algoritmo aprašymą.
    3. Algoritmas kiekvienai testinei nuotraukai turi pateikti įvertinimą realiuoju skaičiumi: intervale nuo 0 iki 1, kur "1" reiškia, kad veidas yra su akiniais, "0" – veidas be akinių.
    4. Programai pateikiami duomenys – komandinės eilutės parametras su tekstinio failo vardu. Tekstiniame faile kiekvienoje eilutėje įrašytas paveikslėlio failo vardas, kurį ji turi apdoroti.
    5. Programa turi sugeneruoti atsakymų failą, kur kiekvienam paveikslėliui įrašomas akinių buvimo įvertinimas.

Vertinimas

Konkurso pabaigoje (po kovo 31 dienos) bus paskelbti duomenys, su kuriais bus vertinami algoritmai.

Algoritmai vertinami pagal padarytų atpažinimo klaidų kiekį. Laimės mažiausiai klaidų darantis algoritmas, pagal EER (Equal Error Rate – vienodas klaidingo priėmimo ir klaidingo atmetimo dažnumas), tačiau minimalus reikalavimas algoritmams yra 30% arba mažesnis EER. Jei algoritmui nepavyksta įvertinti nuotraukos, tuomet tai užskaitoma kaip klaida.

Konkurso vertinimai bus paskelbti iki 2012 metų balandžio 30 dienos.

Prizas

Laimėtojas bus apdovanojamas 2000 Lt piniginiu prizu.

Papildoma informacija – konkursas@neurotechnology.com

Papildoma informacija

Veidų pozicijos suradimui paveikslėliuose galima naudoti bet kokią automatinę (žmogaus įsikišimo nereikalaujančią) techniką, pvz., OpenCV. Taip pat galima naudoti ir Neurotechnology produktą VeriLook SDK (įskaitant bandomąją versiją).

Jei algoritmo vykdymo metu įvyksta klaida (pvz., veidas paveikslėlyje nerandamas; neįmanoma nustatyti, ar veidas turi akinius ir t.t.), tuomet atitinkamų duomenų į rezultatų failą rašyti nereikia.

Pradinių duomenų failas programai paduodamas kaip komandinės eilutės parametras. Programa neturi prašyti vartotojo įvesti papildomų duomenų, prašyti paspausti klavišą ar pan.

Pradinių duomenų failas (pvz.):

Img\0001.jpg
Img\0002.jpg
Img\0003.jpg
Img\0004.jpg
Img\0005.jpg
...
Img\0143.jpg

Rezultatų failas (pvz.):

Img\0001.jpg 1
Img\0003.jpg 1
...
Img\0143.jpg 0

Pastaba: apdorojant Img\0002.jpg įvyko klaida, dėl to paveikslėlis liko neįvertintas ir neįtrauktas į rezultatų failą.

Klausimai ir atsakymai

  1. Kokią OS galima naudoti?
    Pageidautina, kad tai būtų Windows arba Linux, ir kad mes Jūsų programą galėtume paleisti ant plačiai paplitusių OS versijų ir distribucijų.
  2. Ar galima naudoti MATLAB arba Python?
    Programavimo kalba nėra svarbi, tačiau testavimui prašome pateikti visus reikalingus paleidimo failus. Dar geriau pateikti aprašymą, kaip paleisti programą ir kokie papildomi veiksmai turi būti atlikti prieš tai.
  3. Kiek kartų galima pateikti programą konkursui?
    Iki konkurso pabaigos (kovo 31 dienos) galima pateikti bet kiek savo programų versijų. Bus vertinamos visos versijos; galutiniam vertinimui bus atrinkta versija su geriausiu rezultatu. Autorius gali nurodyti, kurių versijų nevertinti.
  4. Ar bus pateiktas data set?
    Mes planuojame paskelbti mūsų data set po to, kai pasibaigs konkursas ir pradėsime testuoti programas, t.y. po kovo 31 dienos. Programos rašymo metu galima naudoti savo nuotraukas, tačiau mes testuosime tik su mūsų paveiksliukų rinkiniu.
    Penkios nuotraukos (ZIP) – pavyzdys; šitos nuotraukos nebus naudojamos testavimo metu.
  5. Tai turi būti grynai Image Processing sprendimas arba galima panaudoti ir Machine Learning?
    Galima naudoti abu variantus.
  6. Ar reikia nustatyti akinius nuo saulės, ar tik paprastus, ar abu?
    Reikia nustatyti bet kokius akinius.
Facebook icon   LinkedIn icon   Twitter icon   Youtube icon   Email newsletter icon
Copyright © 1998 - 2025 Neurotechnology